7 ushqime të cilat nuk e keni ditur që mund t’i përgatitni në skarë

Ushtrime 2 (Gjirafa) Leaderboard 7 ushqime të cilat nuk e keni ditur që mund t’i përgatitni në skarë

Filloni ta përdorni skarën për të bërë ushqime shumë të shijshme, të sofistikuara dhe perime, fruta dhe madje edhe ëmbëlsira që kënaqin mysafirët.

article-ushqim-ushqime-skare-1 7 ushqime të cilat nuk e keni ditur që mund t’i përgatitni në skarë

Më poshtë janë 7 receta të blogereve tonë të preferuar që e dërgojnë grillin në një dimension tjetër.

Pjepri i ëmbël dhe me erëza

article-ushqim-ushqime-skare-2 7 ushqime të cilat nuk e keni ditur që mund t’i përgatitni në skarë

Po e lexuat mirë: pjepri. Vendosja e këtij fruti në grill jo vetëm që ka rezultate të shijshme por është shumë e lehtë. Me vetëm 3 përbërës dhe grill të nxehtë, blogu i Luci Morsels ju tregon si të krijoni një enë të ëmbël dhe me erëza që askush nuk e ka parë më parë por që të gjithë do ta duan.

Copat e mollës të pjekura në skare

article-ushqim-ushqime-skare-3 7 ushqime të cilat nuk e keni ditur që mund t’i përgatitni në skarë

Një ushqim i mirë i pjekur në skarë meriton një ëmbëlsirë të mirë po ashtu të pjekur në skarë. Këto copa të mollës me pak mjaltë në maje dhe kanellë janë të mrekullueshme.

Copëza zemre të lakrës Romaine

article-ushqim-ushqime-skare-4 7 ushqime të cilat nuk e keni ditur që mund t’i përgatitni në skarë

Sallata ngritët në nivel më të lartë kur e bën me zemra lakre të pjekura në skarë nga Simply Recipes që i shton formë, shije dhe kërcitje këtyre gjelbërimeve zakonisht të mërzitshme. Preni dhe hidhni gjethet në sallatë.

Lakra Brukseli me balsamike

article-ushqim-ushqime-skare-5 7 ushqime të cilat nuk e keni ditur që mund t’i përgatitni në skarë

Lakra e Brukselit dhe balsamiket janë përshtatje e bërë në parajsë. Por, falë Unsophisticook, e dimë se hedhja e këtyre lakrave të vogla në skarë na jep perime me sasinë e çarit duke krijuar një enë që është njësoj e nxirë dhe e hidhur.

Edamame të djegës

article-ushqim-ushqime-skare-6 7 ushqime të cilat nuk e keni ditur që mund t’i përgatitni në skarë

Edamame është antipastë e mirë për ju sido që ta përgatisni. Por stili i Table Spoon duke hedhur këto kokrra të vogla në skarë i pjek farat e sojës në mënyrë të përsosur duke u dhënë një shije të nxirë, kërcitëse jashtë dhe të butë brenda.

Kek i shkrifët me dredhëza

article-ushqim-ushqime-skare-7 7 ushqime të cilat nuk e keni ditur që mund t’i përgatitni në skarë

Duke transformuar këtë ëmbëlsirë tradicionale vere në finger-food për skarë, kjo recetë e I heart Naptime është e përsosur për një shije sa më të mirë dhe zvogëlim të konsumit të karbohidrateve.

Midhje të pjekura në skarë me gjalpë hudhre

article-ushqim-ushqime-skare-8 7 ushqime të cilat nuk e keni ditur që mund t’i përgatitni në skarë

Harrojeni mishin e kuq për proteina. Midhjet, jo vetëm që janë më të shëndetshme, por edhe një mënyrë e sofistikuar sesa mishi misterioz në formë tubi. ©Motivim.com

Lexo edhe:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 2 =

Ushtrime 2 (Gjirafa)
Xhirime ne Dasma HD dhe 4K

Copyright © 2017 Motivim.com, All rights reserved.