Një strategji e shpejtë për humbje peshe që nuk do të dështojë

Ushtrime 2 (Gjirafa) Leaderboard Një strategji e shpejtë për humbje peshe që nuk do të dështojë

Humbja e peshës mund të ndodhë në vetëm disa javë, por disa strategji punojnë më mirë se të tjerat. Ne kemi dy dredhi nga ekspertë rekomandues që do të përshpejtojnë metabolizmin tuaj, largimin e yndyrës shpejt, ndërsa ju vënë në një kurs të qartë në drejtim të dobësimit. Le ta bëjmë këtë!

humbje peshe Një strategji e shpejtë për humbje peshe që nuk do të dështojë

Së pari, merrni një tas: Ju do të hani shumë supë. “Për të bërë një ndikim të madh, afatgjatë në peshën tuaj, hani një dietë që përmban prodhime të freskëta sezonale; përkatësisht shumë perime në formë supe,” thotë Mary Hartley, RD nga New York City. “Supat me bazë lëng mishi janë mjaft plotësuese, shumë të ulëta në kalori, plotë me ushqyes, sidomos në pranverë. Shto fasule dhe drithëra për ta bërë atë një vakt të plotë.”

Ideja e supës në muajt e ngrohta mund të duket aq tërheqëse si ajo në muajt e ftohta, por mos harrojmë për supat e ftohta. Jo vetëm që ato janë plot me prodhime të freskëta, edhe supa e ftohtë si supë e ftohtë pikante mund të jetë mjaft freskuese në një mot të ngrohtë.

Supa e shtëpisë është më e mira: “Për të ngrënë pastër, unë rekomandoj sa më shumë të jetë e mundur te gatuani ushqimin tuaj në mënyrë që ju të mund të kontrolloni përbërësit që ju hani”, thotë Hartley. Mos kaloni asgjë me emrin “supë”, ose gjalpë ose krem në recetë. Dhe sigurohuni të merrni një grumbull të madh: Një tenxhere e madhe mund të ju ushqejë vetëm për disa ditë, e cila shton deri në përpjekje më të pakta të përgjithshme dhe më shumë humbje peshe të përgjithshme. Fitoni-fitoni!

Shtimi i sasive të vogla të ushtrimit në rutinën tuaj do t’ju ndihmojë ju të humbni peshë më shumë, e gjitha pa ju bërë ju djersitur apo uritur.

Lauren Martin, një trajnere personale e certifikuar e Nesta-s në Boulder, CO, sugjeron humbjen e kalorive dhe shijimin e motit të ngrohtë duke bërë disa shëtitje të shkurtra gjatë gjithë ditës. “Edhe në qoftë se ju vetëm ecni për dhjetë minuta në një kohë, në fund të ditës nga këto pushime të shkurtra mund të shtoni në peshë,” thotë ajo. Shto 30 minuta më tepër të ecuri çdo ditë, dhe pas një jave të vetme do të vëreni se ju do të keni ulur rreth 1,000 kalori.

Duke lëvizur më shumë dhe duke ngrënë më pak, ju do të shihni pothuajse menjëherë numrin duke u ulur në shkallë. Por për shkak se asnjëra prej këtyre strategjive nuk është “ekstrem”, ju jeni më shumë të ngjarë që të qëndroni dhe të shihni rezultatet e fundit, madje edhe kur ju lehtësoheni dhe kaloni në shprehi të tjera të shëndetshme, si hahet sallata ose prodhimet e detit ose të shkuarit në qendër fitnesi gjatë drekës. Pra filloni dhe të filloni gjëra të vogla duke bërë vetëm këto dy ndryshime që ju përgatitin për verë. Kjo nuk do të duket si shumë përpjekje, dhe rezultatet patjetër do të shfaqen.

Lexo edhe:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × two =

Ushtrime 2 (Gjirafa)
Plani Dietal Right

Copyright © 2017 Motivim.com, All rights reserved.